Czy opowieść, która liczy sobie ponad 300 lat może stać się wciągającym motywem dla współczesnego hazardzisty on-line. Temu zadaniu pragnie podołać znany twórca gier kasynowych NetEnt. Na swojej platformie automatów do gier stworzył serię Fairytale Legends, bazującą na bajkowych motywach. Trzeba przyznać, że tematy wiekowe, ale nowoczesne wykonanie NetEnt i to pierwsza klasa! Szczególnie wyróżnia się tutaj automat wideo 3D Red Riding Hood, czyli znana wszystkim postać Czerwonego Kapturka.

Funkcje gry

5 bębnów, 20 linii płatnych, pakiet dodatkowych funkcji, wysokie RTP i co ciekawe ruchome tło, to wszystko sprawia, że gracz nie zawiedzie się ani wizualnie, ani ilością dostępnych niespodzianek. Łatwo wkręcić się w Red Riding Hood, trzeba uważać, żeby nie zagubić się, jak bajkowy Czerwony Kapturek, w lesie atrakcyjnych zakładów, gdzie wartość monet wynosi od 0,01 do 1, a liczba na zakład waha się od 1 do 10. Maksymalna wypłata to 400 x twoja stawka. Przed spotkaniem z groźnym wilkiem warto zagrać w wersję demo i poznać wszystkie funkcje, zanim ruszy się do kasyna NetEnt, by grać na prawdziwe pieniądze.

Animacje w grze są dopracowane w 3D, postacie jak z kreskówek, no i oczywiście skoro Czerwony Kapturek to dominuje kolor czerwony. Świetna ścieżka dźwiękowa ze śpiewem ptaków i szelestem lasu dodaje całości charakteru. Uruchamiając grę zobaczysz dziewczynkę ubraną w czerwoną pelerynkę z kapturem, idącą do babci. Na obie czyha w lesie groźny wilk, który chce je zjeść. Twoim celem jest dotarcie do domu babci, za co otrzymasz dodatkowe 2000 kredytów. Symbole w grze to: klucz, róża, księga, herb z koroną oraz o wyższej wartości logo gry i o niższej wartości karty do gry: 10, J, Q, K i As.

Scatter i Wild

Jak domyśla się każdy gracz dzikim symbolem Wild jest Czerwony Kapturek i pojawia się tylko na środkowych bębnach 2,3,4, a jedynie podczas darmowych spinów może pojawić się w dowolnej pozycji. 2 symbole Wild w linii dają ponowny darmowy obrót, same ulegając zamrożeniu. Scatter to skrzynia skarbów i ten symbol będzie spadał tylko na bębnach 1, 3 i 5.

Rundy bonusowe i Free Spin

Zebranie 3 scatterów sprawia, że pojawią się 3 skrzynie do wyboru. Wielu graczom spodoba się ta runda, daje dużo emocji i szans na wygraną, dzięki Free Spinom, ale ten bonus dostaniemy tylko przy wyborze dobrej skrzyni. Poza 10 Free Spin wybór innej skrzyni aktywuje funkcje dodatkowe Beware the Wolf lub Coin Win. Beware the Wolf to rodzaj misji na mapie, gdzie uciekasz przed wilkiem, zbierasz nagrody, jak monety i mnożniki do x 20 i wygraną jackpot. Coin Win daje mnożnik x 15.

Kolejnych niespodzianek dostarczają bonusowe Wróżki, aktywowane losowo w głównej grze. Mamy 3 takie losowe funkcje: Fairy Magic Spin, Fairy Surprise i Fairy Wild Spin. Wróżki mogą zamienić symbole w każdy dowolny sposób, tak tworząc zwycięską kombinację. Fairy Magic Spin ma losową grupę od 5 do 9 pasujących symboli, po jednym spinie lądujące na bębnach. Fairy Wild Spin łączy się z symbolem Wild i czaruje, gdy pojawią się co najmniej 2 Wilds na dowolnej pozycji na bębnach 2, 3 i 4.  Fairy Surprise ma osłodzić spin bez wygranej, tylko wtedy można ją uruchomić, by zamieniała symbole, aż utworzy się linia ze zwycięską wygraną.

Podsumowanie

Grając na automatach do gry dla zabawy nie jesteś już dzieckiem, ale Red Riding Hood przypomni bajki z dzieciństwa, a największymi atutami jest naprawdę mnóstwo zaskakujących funkcji i niespodzianek. Rundy bonusowe i Free Spiny pomnażają wygraną, a ruchome animacje sprawiają, że całość jest bardzo dynamiczna. Zagrasz w ten slot, na przykład, na tej stronie.

Published by sandramaj

Hi there! I am a Polish young lady, passionate about logical, board and video games. Starting my career in copywriting and online marketing. Live in Warsaw ;)

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: