W tym tekście na warsztat bierzemy dosyć młode studio deweloperskie, a mianowicie szwedzkich twórców spod znaku ELK. Firma została założona w 2012 roku, zaś ich sztab mieści się w samym centrum stolicy Szwecji, w pięknym Sztokholmie. Dziwić może fakt, że ten niesamowicie popularny deweloper ma w swojej ofercie jedynie kilka, powtarzamy, kilka (!) gier! Dodatkowo, ELK cechuje pogląd, iż to gry mobilne są w dzisiejszych czasach przepisem na sukces w świecie hazardu online. Na uznanie zasługuje fakt, iż strategia działania tego młodego studia deweloperskiego jest najwyraźniej całkiem skuteczna. W tej chwili produkcje szwedzkiej firmy popularnością i częstością zagrań dorównują grom takich gigantów rynku jak NetEnt czy Yggdrasil!

   Jak już wspomnieliśmy, spragnieni wrażeń od ELK gracze odnajdą je tylko w kilku slotach online. Jednak należy dodać, że dokładnie każda z tych niewielu produkcji może walczyć o laury najlepiej przygotowanych gier hazardowych w sieci. Niesamowite funkcje specjalne, moc ustawień do personalizacji każdego z programów oraz możliwości implementacji ustawień z innej gry to tylko niektóre z licznych bonusów, przemyconych w tytułach tego studia. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że automaty online to dla projektantów ze Sztokholmu bardzo poważna sprawa. Jesteśmy pewni, że tytuły tworzone w Szwecji wymagają od swoich producentów godzin, dni, miesięcy, a może nawet lat wzmożonej pracy, co owocuje w niesamowitej jakości dokładnie każdej gry. Chyba najsłynniejszymi na ten moment tworami ELK jest jest tematyczny automat “The Lab” lub “Electric Sam”, który umożliwia zdobycie nagrody na aż 243 różne sposoby! Trzeba przyznać, ta liczba robi wrażenie…

   Konkretne automaty do gry tworzone przez deweloperów z ELK cechują się klimatem dostosowanym do danej tematyki. W ten sposób, grając przykładowo w “Champion’s Goal” zatapiamy się w dynamicznych rozgrywkach futbolowych, które oferują graczom dodatkowe funkcje bonusowych symboli i pięknie zanimowanych gier dodatkowych. Na tej samej zasadzie, “Taco Brothers” przenoszą grających w realia meksykańskie, zaś “”Bloopers” to produkcja, w której hazardziści mogą poznać od środka wielki świat kina i przez chwilę poczuć się niczym w oszałamiających przepychem Hollywood.

   Jak już wspomnieliśmy na samym początku tego wpisu, ELK bryluje w dziedzinie slotów wideo przewidzianych na platformy mobilne. Owocuje to oczywiście tym, iż każda produkcja tego studia deweloperskiego została przygotowana nie tylko w kompatybilności na dokładnie każdy rodzaj urządzenia, ale także na wszystkie występujące na nich systemy operacyjne. Mowa tu o takich oprogramowaniach jak Android czy iOS, ale także coraz mniej popularne, ale wciąż żywe Windows Phone. Profesjonalizm ELK przekłada się na świetną optymalizację każdej gry, których rozmiary idealnie dopasują się do każdego rozmiaru wyświetlacza, a wszystkie funkcje specjalne będą działać idealnie na dowolnym urządzeniu.

   Mała ilość stworzonych produkcji świadczy też o pragnieniu specjalizacji ELK w danej dziedzinie. W przypadku tej firmy, są to oczywiście produkcje mobilne. Studio przykłada do nich ogromną wagę, co skutkuje dodaniem do nich podkładu muzycznego, dopracowanej grafikie, i bardzo przyzwoitego produktu finalnego. Zrodzone w Szwecji studio ELK ma ogromny potencjał, który oddaje swoim graczom także za darmo, podczas darmowych wersji demo każdej ze swoich produkcji. Jedynym minusem tego dewelopera jest to, iż tworzy tak mało… Jednak kto wie, może właśnie w oszczędnej ilości produkcji i dużej ilości pracy nad każdą z nich leży siła tej firmy?

Published by sandramaj

Hi there! I am a Polish young lady, passionate about logical, board and video games. Starting my career in copywriting and online marketing. Live in Warsaw ;)

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: