Jeśli już od pewnego czasu grasz w gry hazardowe oraz w automaty do gier, z pewnością chciałbyś wiedzieć, jak to się stało, że ktoś wpadł na pomysł stworzenia tak ciekawej maszyny. Wbrew pozorom automaty do gier nie są wcale nowymi maszynami, są już z graczami dobrych parę lat, przez cały ten czas były jednak ulepszane przez kolejnych twórców. Z naszego artykułu dowiesz się pokrótce o historii automatów.

Jak więc wyglądał pierwszy automat? Była to po prostu dość zwykła skrzynka z ekranem oraz dość dużą wajchą. Na pomysł wpadła znana wtedy firma Sittman and Pit. Skrzynka nie zachęciła jednak zbytnio klientów tej firmy, zainteresowanie było bardzo małe. O automatach zrobiło się głośno dopiero wtedy, kiedy ulepszył je Charles Frey.

Pierwsza maszyna tego typu była bardzo prosta: w jej środku przewijał się papier z symbolami. Co ciekawe, pierwszymi symbolami były owoce, dlatego tak wielu producentów lubi powracać do klasyki i robi maszyny z symbolami owoców. Dlaczego akurat owoce? Może się zdziwisz, ale pierwsze automaty wcale nie były na pieniądze, a jedynie do rozrywki.

Najczęściej stały gdzieś w rogu pubu lub baru, a grający w nagrodę za wylosowaną klaster dostawali… gumy owocowe. W zależności od tego, jaki symbol pojawił się w klasterze na ekranie, taki smak gumy wygrany dostawał. Oczywiście większe zainteresowanie wzbudziło w ludziach chęć zarobku. Automaty do gier szybko dorobiły się dziurki na monety, gdzie można je było wpłacać. Automatów powoli pojawiało się coraz więcej i szybko też wylądowały w profesjonalnych kasynach, które pojawiły się znacznie wcześniej.

Owoce nigdy nie zniknęły jako symbole, lecz pojawiły się nowe. Wraz z przeniesieniem do kasyn stacjonarnych, w automatach pojawiły się symbole przedstawiające symbole karciane, czyli króla, damę, jopka, dziesiątkę i dziewiątkę. Nie zrezygnowano również z symboli specjalnych, jakimi są BAR oraz liczba 7. Te symbole były najczęściej najlepiej punktowane, a także często zwiastowały najwyższą wygraną.

Wciąż można spotkać automaty, które wykorzystują te symbole jako najwyższe, lecz coraz częściej spotyka się po prostu symbol Jackpot. Natrafienie na Jackpot oznacza wygranie praktycznie wszystkich pieniędzy, które zostały wpłacone do automatu. Aby urozmaicić grę, kasyna wymyśliły ciekawy system gry bonusowej.

Polega ona na tym, że po wylosowaniu odpowiedniego klastera na ekranie pojawia się opcja nazwana „Deal”. Podczas takiej rozgrywki masz szansę zagrać o swoje pieniądze i wygrać 2 razy tyle, lecz możesz też wszystko stracić. Pierwsze gry polegały na tym, że gracz musiał odgadnąć, jakiego koloru jest zakryta karta. Jeśli odpowiedź była błędna, powracał on do punktu wyjścia.

Z biegiem czasu automaty szybko ewoluowały. Zamiast wajchy szybko pojawił się bardziej poręczny przycisk, który rozpoczynał wirowanie symboli. Jednak wielu producentów zdecydowało się zostawić wajchę ze względu na ciekawy wygląd. Z roku na rok grafika automatów się poprawiała, mechanizm także został ulepszony, dzięki czemu gracze mogli grać swobodniej.

Dzisiaj automaty mają wszystko, o czym nie mogły pomarzyć pierwsze maszyny tego typu oraz pierwsi gracze. Właściwie każdy automat ma swój własny motyw, wiele ciekawych opcji, jak darmowe spiny, wiele bonusów i inne. Co jednak najważniejsze, są ogólnodostępne, ponieważ w nie grać nie tylko na komputerze, ale również na telefonie i tablecie. Przyszłość może pozwoli jeszcze bardziej ulepszyć automaty, więc warto obserwować sytuację.

Nie zapominaj, że grać w automaty online warto w zaufanych kasynach, takich jak ten serwis.

Published by sandramaj

Hi there! I am a Polish young lady, passionate about logical, board and video games. Starting my career in copywriting and online marketing. Live in Warsaw ;)

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: